Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Divadlo Radost - 8. a 9. třída - Drákula

Divadlo Radost - 8. a 9. třída - Drákula

Zaslal jarmilaistokova 20. října. 2015

Návštěva představení Drákula v divadle Polárka (8. a 9. ročník)

Dne 15. 10. jsme se společně s devátou třídou vydali do divadla Polárka  na hororové představení Drákula.

Příběh vypráví o Jonathanu Harkerovi, který přijel do Transylvánie za tajemným hrabětem Drákulou, jenž se chce přestěhovat do Londýna.

Jonathan si všechny podivnosti spojené s velmi zajímavým bydlištěm Drákuly zaznamenává na jakýsi přístroj, který nosí neustále s sebou. Snaží se učit hraběte anglicky, aby žádný rodilý Angličan nepoznal, že z Londýna vlastně vůbec nepochází. Zanedlouho si Jonathan uvědomí, že jeho hostitel je opravdu trošku divný. Drákula ho totiž donutí napsat dopis své drahé vdavekchtivé přítelkyni, že je v pořádku, to ovšem není tak úplně pravda.. Něco na tomto hradě prostě nehraje!!! O Jonathanův krk se pokusí dvě krásné upírky, což mu později způsobí značné problémy s jeho přítelkyní Minou...
Jonathanovi se nakonec podaří uniknout z hradu. Mina jede za Jonathanem do nemocnice do Maďarska, kde si poslechne jeho zápisky a je z toho opravdu zděšená.

Do města za podivných okolností připlouvá loď, která veze bednu plnou hlíny (o které se později dozvídají, že je to hlína upírů, kteří s ní musí cestovat, aby přežili).

Jonathan zjistí, že Drákula je již v Londýně ve svém novém domě, a dokonce si i pochutnal na krku Míniny kamarádky Lucy. Lucyin stav se vůbec nelepší, stává se z ní také upír, takže nezbývá nic jiného, než jí do srdce vrazit dřevěný kůl, aby se již nikdy neprobudila.
Drákula kousne i Minu, ale ne úplně, takže je jediná možnost - zabít Drákulu dřív, než Mina zemře. Mina je s Drákulou spojená krví, takže se díky tomu dostanou zpátky do Rumunska. Na jeho hradě počkají, až přijede, a nastává obrovský boj. Nakonec vyhraje Jonathan spolu s doktorem, Drákulovo srdce probodnou kůlem a Mína je zachráněna. 
Myslím, že představení jsme si všichni užili, i když jsme byli párkrát také nedobrovolně zapojeni do hry, a to když na nás Jonathan vyprsknul pivo, nebo při rvačce, kdy se Drákula skoro položil na publikum v první řadě. Všem se to moc líbilo a při vzpomínkách nás napadne jen jediná věc - mohli bychom jezdit častěji!

Bára Opletalová, 8. tř.

Reakce spolužáků:

Představení se mi líbilo, bylo to humorné převyprávění knihy. Ale vyděsilo mě, když po mně Drákula natáhl ruku.

Zuzana Nippertová

V divadle mě nejvíce pobavil pán, který na nádraží prodával sliz a lidem do toho plival...

Sára Wohlgemutová

Divadelní představení se mi moc líbilo. Zhodnotil bych ho na 9 bodů z deseti. Nejvíc se mi líbilo, jak Drákula umíral.

Martin Dostal

Divadlo byl o zajímavé. Děj byl velmi poutavý. Drákula byl děsivý a nejděsivější bylo, když seskočil z pódia.

Sylva Tenková

Můj nejlepší zážitek z divadla byl, když upír málem přetáhl Dereka palicí přes hlavu.

Michal Sotulář

Divadlo se mi líbilo. Bylo vtipné a výkony herců byly velice dobré. Rozhodně lepší než se učit:-)

Dalibor Kříčka